Marina tantsulugu
Mustlastantsuga alustasin 2015. aastal, kui toimus vabaõhuetendus „Mustlaslaager läheb taevasse“, mille lavastajaks oli Anita Pavlova. Selle etenduse raames õpetas mulle esimese mustlastantsu tamburiiniga Hellenurme rivitantsu õpetaja Katrin Kõiv. 

Samal vabaõhuetendusel kohtasin Lehti Kostabi, eesti tantsija ja koreograaf, kes on spetsialiseerunud mustlastantsule ja flamenkole. Lehti kutsus mind Haapsalusse mustlastantsu laagrisse kus tutvusin Svetlana Zaikovaga, mustlastantsu – ja lauluansambel „Maljarka“ kunstilise juhiga. Sama aasta septembrist sai minust Maljarka liige.

2019 -2022 olen iseseisvalt õppinud mustlastantsu duett „Kumuška“ koosseisus, kus mu tantsupartneriks oli Inga Drõgina. Sellel perioodil oli minu tantsuõpetajaks Ukraina mustlastantsuõpetaja ja koreograaf Nataliia Kulishenko. 
2022-2023 olen olnud tantsukool ja showtantsu grupi „Dance Hayat „ liige, kus lisaks mustlastantsule õppisin erinevate rahvaste tantse: ukraina, juudi, kreeka.
Olen osalenud ka Lehti Kostabi, Irina Lisovskaja, Natalija Ilvese, Saeeda Kasym, Aleksander Rubenchiku, Pille Priksi, Vita Eglite tundides.Mustlastantsu juures paelub mind temperamentne, tundeline ja kirev muusika. Kõige rohkem meeldib mulle kiire jalgade töö. Selle tantsu stiil on toonud mu ellu mustlaskultuuri ja mustlaslegendid. Läbi selle tantsu olen muutunud naiselikumaks, voolavamaks, avatumaks ja leidnud palju uusi sõpru erinevatest riikidest.

Eri rahvaste tantsud avardavad silmaringi, rikastavad inimest emotsionaalselt ja toovad lähemale nende rahvaste kultuuri ja muusika.

Tantsida on tore!


Armastus inimeste vastu ja soov tuua tantsuilu ja emotsionaalne vabadus nende ellu julgustas mind ka ise mustlastantsu õpetama. Minu juhendamise all tegutseb Nõos
mustlastantsurühm „Esmeralda“. 

Samuti tantsin aeg-ajalt Kumuška nime all ja mõnikord ka Hellenurme grupi Sabrina koosseisus või gastrollin hoopis ringi Romaška taboriga.

 Mind võib näha igal pool, kus iganes tantsitakse. 

Kohtumiseni- tantsimiseni!

Marina


Fotod: M. Kohv ja M. Drõgin